Domácí cvičení Tipy a triky Životní tipy

Zaštípněte ucho na 20 vteřin kolíčkem na prádlo. Výsledek vás překvapí!

Tradiční čínská medicína v akci. Zkuste na několik vteřin stisknout svůj ušní boltec kolíčkem na prádloOpravdu se podivíte, co se bude dít. Vyhnout se úplně únavě nebo bolesti se ještě nikomu nepodařilo. To je docela přirozené, nikdo se věčně necítí na sto procent.

Ne každému je známo, že orgány lidského těla v sobě mají obrovskou rezervu energie a zdraví. A člověk toho může s úspěchem využívat. Tuto metodu vyvinuli staří čínští léčitelé a s úspěchem je využívána i dnes.

Na lidském uchu je veliký počet citlivých nervových zakončení. Jejich dráhy procházejí celou nervovou soustavou a dotýkají se všech tělesných orgánů. Dalo by se říci, že ucho je odrazem systému celého těla.

6 bodů, které vám navrátí energii

Ve staré Číně zjistili, že na každém uchu je nejméně šest bodůspojených přímo s určitým úsekem těla. Pokud tento bod stisknete kolíčkem, můžete pocítit neuvěřitelný příliv sil a rostoucí energii.

Boltec

Stisknete-li bod na ušním lalůčku, můžete zmírnit nebo dokonce úplně potlačit bolest hlavy a zároveň pomoci v činnosti svému srdci. Je známo, že ušní boltec je bezprostředně propojen s hlavou a hlavním orgánem lidského těla.

Bod nad boltcem
Pokud pocítíte bolest nebo nepříjemný stav v břiše, zkuste ovlivnit bod nalézající se bezprostředně nad ušním lalůčkem. Číňanům je velmi dobře známo, že tento bod souvisí s lidským trávicím ústrojím. Stlačovat ho můžete i v rámci prevence.

Střed ucha
Zde se nacházejí hned dva citlivé body. Ten, který je o něco níž než samotný střed ucha, je přímo propojen s nosohltanem. Když ho stisknete, pocítíte úlevu ucpaném nosu a bolesti v krku. Pokud nebudete moci kvůli těmto nepříjemným pocitům usnout, vzpomeňte si na tenhle bod a stiskněte ho.

Bod, který se nalézá o něco výš než je střed ucha, ulehčí bolavým kloubům. Jeho stisknutí vám může při bolestech ulevit.

Ušní záhyb
Pokud vás trápí blíže neurčitelné pocity, necítíte se dobře a nevíte proč, zdá se vám, že vás bolí všechno dohromady a neznáte příčinu, stlačte kolíčkem právě tento bod. Po nějaké chvíli nepochybně pocítíte úlevu. Tento bod je propojen s každým z orgánů lidského těla.

Horní část ucha
Bylo prokázáno, že hořejšek ucha bezprostředně souvisí s rameny a zády. Pokud budete na tento bod působit tlakem alespoň minutu denně, můžete v těchto částech těla dosáhnout podstatného snížení napětí. Není těžké uhádnout, že této rady by se měli držet lidé, kteří vedou spíše nehybný způsob života, což především znamená, že mají sedavé zaměstnání.

Když člověka něco na jeho zdraví zneklidňuje, je nezbytné obrátit se na lékaře. Avšak v prvních chvílích, kdy pocítíme nějaké nepohodlí či dokonce bolest, mohou tyto body, respektive tlakové působení na ně, být vhodnou první pomocí.

Zanechat komentář