Tipy a triky

VIDEO: Víte, jak rychle a bezpečně sundat prstýnek z oteklého prstu?

Stalo se vám někdy, že vám otekl prsteníček natolik, že jste nemohli sundat dolů prstýnek? Pocit je to opravdu velmi nepříjemný a je důležité vědět, co v dané situaci dělat. Prstýnek při otékání prstu zabraňuje běžnému průtoku krve, což je poměrně nebezpečné! V dnešním článku vás seznámíme se způsobem, jak se prstýnku z oteklého prstu zbavit.

Proč vám otékají prsty?

Oteklé prsty většinou ukazují na poruchu lymfatického odtoku z dané tkáně. Přebytečná míza se hromadí v mezibuněčném prostoru. Důvodem toho může být dlouhé stání nebo dlouhá chůze a po krátkém čase by se měl stav vrátit k normálu. Otékání prstů může mít však i závažnější příčiny, které by se měly řešit, co nejdříve. Poruchu lymfatického odtoku může způsobovat například artritida drobných kloubů, neléčená borelióza, ale i oslabená funkce ledvin či jater.

Když vám oteče prsteníček

A co dělat, když vám oteče prst, na kterém máte prstýnek? Vyzkoušejte metodu s elastickým proužkem, s jehož pomocí se prstýnku rychle zbavíte, aniž byste ho museli přestřihnout, což bývá často také problematické. Metoda popsaná ve videu níže je založena na obalení postiženého prstu elastickým páskem. Prst se stahuje od kloubu až k prstýnku a následně se prstýnek sundá. Nechte se inspirovat videem a neriskujte již to, že nebudete vědět, co dělat, pokud vám rychle a opravdu nepříjemně oteče prst.

Zanechat komentář