Kuchyně Tipy a triky

Video: co se stane, když vložíte kostku ledu do mikrovlnné trouby? Toto musíte vidět!

Od svého vynálezu je mikrovlnná trouba neustálou fascinací pro své uživatele. Je to velký pomocník, pokud si chcete jídlo ohřát, ale můžete si v ní také uvařit. Dnešní mikrovlnné trouby jsou vybavené mnoha chytrými funkcemi, některé se umí i samy čistit.

Experiment s kostkou ledu přinesl zajímavé výsledky

Celý svět zkoušel, co všechno může do mikrovlnné trouby vložit, aby viděl, jak věci zareagují na změnu teploty, která může být velmi vysoká. Kovové předměty do mikrovlnky nepatří, a tak se vyzkoušela kostka ledu. Led ale po experimentu v troubě zůstal téměř neporušený, i když byl vystaven vysoké teplotě.

V experimentu vzala ženu misku, do které dala několik kousků ledu, a poté ji vložila do mikrovlnné trouby. Čas nastavila na jednu minutu a vše natáčela mobilním telefonem. Když minuta uplynula, vytáhla misku z trouby a byla velmi překvapená. Zjistila, že i když je teplota v troubě velmi vysoká, led se jen velmi málo roztavil.

Vysvětlení je logické a srozumitelné pro každého

Každý si kladl otázku, jak je něco takového možné. S vysvětlením přišel uživatel YouTube. Vysvětlení by bylo, že led je průhledný, poté skutečnosti, že molekuly ve zmrzlé vodě jsou fixní a nemohou se pohybovat. Tento pohyb by způsobil fenomén ohřevu. Pokud ale dáme do misky trochu vody, do které kostky ledu vložíte, zjistíte, že roztává mnohem rychleji, což je díky molekulám vody, které se pohybují díky mikrovlnným paprskům.

Zkusit si můžete i další jednoduchý experiment. Když vypadne proud, potraviny v ledničce a mrazáku se mohou zkazit, protože nikdy nevíte, kdy se proud zase nahodí. Existuje jednoduchý trik, který může i zachránit život. Pokud se napájení vypne na několik hodin, změní se vlastnosti potravin v mrazáku, na což upozorňuje většina zmrazených obalů, které najdete v obchodě. Rozmrazené potraviny by se již znovu zamrazovat neměly.

Jestli chcete vědět, jestli došlo k výpadku elektřiny, zkuste test

Jestliže jste se vrátili z dovolené a chcete vědět, jestli nedošlo k delšímu výpadku proudu, můžete provést následující test. Napůl naplňte hrnek nebo jinou nádobu vodou a poté ji dejte do mrazáku, dokud voda úplně nezmrzne. Poté položte nahoru minci a zbytek prostoru naplňte vodou. Znovu zmrazte a počkejte, jaký bude výsledek.

Po návratu z dovolené zkontrolujte, jak vypadá situace v hrnku. Pokud je mince na dně nádoby, znamená to, že došlo k dlouhému výpadku proudu, protože se veškerý led v hrnku rozpustil a mince spadla na dno. V takovém případě již potraviny nekonzumujte a vyhoďte je. Pokud je mince na svém místě, uprostřed hrnku, znamená to, že jsou potraviny v pořádku. Nemusíte se tedy bát z nich uvařit oblíbené jídlo. Nejlepší volbou je ale nechat známého nebo přítele, který k vám domů bude docházet a potraviny pravidelně kontrolovat.

Zanechat komentář