Životní tipy

Tichý zabiják: Tuto květinu je třeba naléhavě vyhodit

Rostliny spolu existovaly po staletí vedle lidí. V důsledku jejich pozorování lidé vyvinuli celý systém znamení a pověr. Mnozí jsou například přesvědčeni, že některé květiny nelze přinést do domu, protože přinášejí potíže.

Břečťan

On, stejně jako ostatní popínavé rostliny, se nazývá „muzhegon“. Věří se, že neprovdaná žena s břečťanem rostoucí doma se nevdá, a pokud ano, její manžel v domě dlouho nezůstane. Obyvatelé jižních oblastí Ruska věří, že tato rostlina je pro novomanžele nejnebezpečnější: vyvolává neshody a hádky.

Ibišek

Tato květina se nedoporučuje pro svobodné lidi: osobní život půjde z kopce. Například pokud existuje milovaný, pak pod vlivem ibišku může jít k jinému.

Tradescantia

Další „muzhegon“, podle pověr. Podle legendy, pokud je tato rostlina v domě, kde žije manželský pár, pak se manželství brzy zhroutí a muž opustí rodinu.

Ficus

Říká se mu „rostlina vdovy“. Před válkou byl fikus velmi běžnou domácí rostlinou: lidé věřili, že přitahuje bohatství a prosperitu. Ale v poválečném období se názor na něj změnil.

Všimli jsme si, že v těch rodinách, kde se manželé a otcové vraceli zepředu živí, nebyly žádné fikusy. Tyto rostliny se tedy staly notoricky známými a mnoho bývalých majitelů přispěchalo, aby se jich zbavili.

Dlaň

Populární pověst tvrdí, že pokud přinesete do domu palmu, stane se velký smutek. Před revolucí drželo mnoho bohatých a ušlechtilých lidí ve svých domovech palmy ve vaně. A jak to pro ně všechno skončilo s nástupem bolševiků k moci?

Pravda, říká se, že tragickým následkům se lze vyhnout, pokud palmu nenosíte v rukou, ale válíte ji – řekněme na vozíku.

Kaktus

S tím je spojeno několik přesvědčení najednou. Na jedné straně se věří, že kaktusy chrání dům – odstrašují zloděje. Na druhou stranu tyto rostliny údajně neumožňují ženám zařídit si osobní život. A pokud žena již má manžela, pak se stále nedoporučuje držet kaktus doma – muž se opije.

fialky

Fialky jsou považovány za škodlivou pro ženy. Podle legendy se dívka, která má tuto květinu doma, nikdy nevdá kvůli lásce, ale s největší pravděpodobností zůstane po zbytek života sama. Fialová také nějakým mystickým způsobem způsobuje onemocnění ženských reprodukčních orgánů.

Šeřík

Rádi zlomíme na ulici náruč šeříků a přivedeme je domů. Ale kytice vonných květin může nejen bolet hlavu: víra říká, že šeřík přitahuje neštěstí.

Callas

Tyto sofistikované a nádherné květiny jsou považovány za „pohřební“ květiny. Je docela vhodné přivést je k hrobu zesnulého, ale domov se nedoporučuje: podle legendy přinášejí do domu smutek.

Macešky

Často se vysazují na hroby. Ale doma jsou naprosto nevhodní: mohou přinést, ne -li smrt, pak nemoc a potíže.

Kapradina

Docela stabilní je víra, že kapradinový květ nalezený v noci Ivana Kupaly otevírá člověku poklady. Na některých místech se však věří, že kapradina přináší domu potíže a přiláká majitele různá neštěstí. Na jiných místech se věří, že kapradina naopak chrání lidi před zlem. A pokud rostlina náhle vyschne, znamená to, že přijala škody určené pro obyvatele domu.

Rákos

Již dlouho se mu říká „květ zesnulého“ a naši předkové jej spojovali se smrtí. Pravděpodobně proto, že rákosí roste v bažině a bažiny byly vždy považovány za špatné místo. Dnes mnozí po návštěvě vodních ploch nebo na venkově přinesli rákos domů a vložili je do vody. To nesmíš! Populární víra jednoznačně uvádí, že rákosí je údajně pro zesnulého.

Zanechat komentář