DIY

Tato chata je stará více jak 500 let, ale až ji uvidíte zevnitř, ihned byste se nastěhovali.

Určitě jste i vy někdy přemýšleli o tom, zda by se vám dobře nežilo někde na samotě u lesa. Hodně klidu a harmonie spolu s přírodou je totiž skutečný balzám na duši. Odvážili byste se do rozsáhlé rekonstrukce starého venkovského stavení a vzdali se zároveň života ve velkoměstě? Pokud ano, máme pro vás perfektní inspiraci, která vám dodá odvahu.

Sen o krásném domku na venkově. Květiny za okny, stylová kuchyň a čerstvý vzduch v třešňovém sadě na zahradě. Přesně takhle vypadá ideální představa všech, kteří touží po životě na vesnici nebo samotě. Abyste si i vy mohli splnit tento životní sen, je třeba vystoupit ze své komfortní zóny a věřit tomu, že se rekonstrukce starého venkovského domu povede.

Stačí udělat krok do neznáma

Občas se zdá život ve městě, v nájemním bytě celkem jednoduchý a zcela komfortní. Pokud ale toužíte po životě na venkově a spolu s přírodou, jistě vám tento moderní způsob života zas tolik nevyhovuje. Chcete změnu? Je třeba udělat krok do neznáma, a tak trochu vystoupit ze své komfortní zóny. Nikdy totiž nevíte, zda se vám rekonstrukce u starého domu povede. Ve většině případů však celá práce stojí za to.

Inspirace jedna za všechny

Chcete dodat odvahu a alespoň trochu se inspirovat? Pak se podívejte na neuvěřitelně nádherný venkovský dům. Je obklopený bujnou zelení a krásnou zahradou, stojí v Malvern Hills ve Velké Británii. Tento okouzlující domek nenápadně a možná i dost staře, uvnitř vám svou krásou ale vyrazí dech.

Chata jménem Wishbone

Na první pohled chata vypadá, jako by v ní nikdo 500 let nebydlel. Poněkud zchátralý a zanedbaný exteriér domu vás ale nesmí odradit od zvědavosti. Na kráse celého prostoru přidává i fakt, že je dům zasazený do nádherné scenérie mezi starým sadem a rybníkem. Původně se jednalo o stodolu, která byla postavená někdy v 15. století.

Exteriér domu vypadá, jako by na dům někdo zapomněl několik led a nechal ho napospas přírodě. Keře obepínají stěny domu, břečťan už se pne do výšky. Staré, dřevěné dveře a cihlové zdi dodávají na staré, venkovské atmosféře. Zkrátka byste zvenku nikdy neodhadli, co se může ukrývat uvnitř.

Chata Wishbone je původní objekt, ve kterém jsou kamenné zdi, šikmá střecha a původní dřevěná podlaha i krov, okna a dveře. Takový styl už jen tak nikde nenajdete.

Kuchyň schovaná pod schody

V prostoru pod schodištěm najdete praktickou, malou kuchyň, do které se vejde veškeré vybavení, které se vám při vaření může hodit. Nechybí ani moderní varná deska, lednice nebo myčka a mikrovlnná trouba.

Styl nechybí ani další části domu. V podkroví najdete krásný, malý pokoj s půvabným výhledem do krajiny. Dole se nachází vedle kuchyně i jídelna, malý obývací pokoj i ložnice s dostatkem soukromí. Vše je zařízené do venkovského stylu, a tak vás zaujme lehkost celého interiéru. Nechybí dostatek světla díky velkým oknům.

Zanechat komentář