Životní tipy

Tady je to, co se stane vašemu tělu, když jíte 2 vejce denně. Nikdy bych nevěřil. Úžasné!

I když jejich vysoká hladina cholesterolu způsobovala špatnou pověst vajec, je nyní známým faktem, že jsou neuvěřitelně zdravé, protože jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a bílkovin.

Pokud konzumujete 2 vejce denně, zažijete zásadní zlepšení svého zdraví, protože nabízejí následující výhody:

 

Pomozte  hubnout  Vejce poskytují pocit sytosti, který vám pomůže ovládat hlad a zhubnout.

 

Zlepšete zrak  – Vysoký obsah luteinu, zeaxantinu a vitaminu A ve vejcích zlepšuje vidění, předchází radikálnímu poškození a problémům se zrakem.

 

Snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění –  Obsahují 40 gramů dobrého cholesterolu, který chrání před srdečními chorobami. Vejce jsou navíc nabita omega-3 mastnými kyselinami, které snižují hladinu triglyceridů.

 

Chraňte  mozek – vejce obsahují cholin, který je nezbytný pro funkci mozku. Je to neurotransmiter, který vysílá podněty do mozku a nervového systému.

 

Podporuje zdraví pokožky, vlasů a jater  – Vaječný žloutek je bohatý na bílkoviny a síru, které zlepšují kvalitu pokožky a oživují matné a slabé vlasy. Vejce také obsahují lecitin, který detoxikuje játra a pomáhá trávení.

 

Snižte riziko vrozených vad –  Vejce mají kyselinu listové, která je nezbytná během těhotenství, protože snižuje riziko vrozených vad a předchází poškození nervového systému embrya.

 

Posilujte kosti –  vápník a vitamin D ve vejcích jsou prospěšné pro kosti a zuby.

 

Zpomalte proces  stárnutí – Jedna německá studie ukázala, že pravidelná konzumace vajec předchází rakovině kůže a zpomaluje stárnutí díky organickým pigmentům, jako jsou karotenoidy.

 

Vejce proto bezpochyby patří k nejzdravějším potravinám, které můžete mít, a abyste využili všechny jejich výhody, ujistěte se, že je konzumujete nejvíce vařené. Pamatujte však, že byste neměli jíst více než 3 vejce, pokud trpíte srdečními problémy nebo cukrovkou.

Zanechat komentář