Životní tipy

Rentgenový snímek vylekal lékaře! Rodiče dbejte na co, s čím si vaše děti hrají, může to být dost nebezpečné.

O kuriózní zážitek pro lékaře ve městě Faridabad, se postaral tříletý indický chlapec. Ten si dlouhodobě stěžoval na bolesti břicha, se kterými si neporadily ani léky na tlumení bolesti. Právě rentgeny v nemocnici odhalily, co stojí za velkými bolestmi, kterými chlapec trpěl.

Kuriozita z Indie

Dr. Brahn Datt Pathak si při příjmu malého chlapce pravděpodobně ani neuvědomil, čeho bude svědkem. Téměř banální bolesti břicha se rozhodl rozluštit za pomoci rentgenu. Právě ten odhalil, že v chlapcově střevě se ukrývá 31 předmětů. Konkrétně 29 magnetů, baterie a mince, které dítě spolklo. Ošetřující lékař rozhodl o postupu a během tříhodinové operace byly předměty z chlapcova břicha odstraněny.

Ač zní tento příběh neuvěřitelně, rozhodně nejde o ojedinělý případ. Podobně podivné předměty byly nalezeny nejen v tělech dětí, ale i u dospělých. Stejně tak kuriózní jsou místa, na kterých byly nalezeny.

Třicítka potřebného

V konečníku jednoho z vězňů na Floridě byl nalezen prezervativ, uvnitř kterého bylo schováno 30 věcí. Mezi tyto „důležité věci“ patřilo 18 tabletek, kamínek, cigareta, balzám na rty, kondom, šest zápalek, injekční stříkačka a kupon.

Světluška

Na stejném místě objevil jednoho rána pákistánský vězeň žárovku. Lékař musel při jejím vyndávání postupovat velice šetrně. V případě, že by žárovka praskla, mohla způsobit vězni vážná poranění. Zajímavé je na celém případu to, že vězeň nevěděl, kde se na onom místě žárovka vzala.

Šmik, šmik

Ve světě je znám příběh ženy, která podstoupila operaci tlustého střeva, a po několika měsících se do nemocnice vrátila se silnými bolestmi břicha. Po provedeném rentgenu lékař zjistil, že při operaci zůstaly ženě v dutině břišní chirurgické nůžky.

Zase ty magnety

Osmiletá dívka spolykala 30 kusů magnetů. Vzhledem k síle, kterou se magnety přitahují, mohou poškodit sliznici a jiné orgány. Dívka naštěstí vyvázla bez újmy, avšak musela podstoupit závažnou operaci.

Zanechat komentář