Životní tipy

Pozor! Pokud se u vás projeví některý z těchto 7 příznaků, můžete trpět vysokým tlakem

Vysoký tlak nebolí. Dost často o něm nemají pacienti ani tušení. Proto se mu přezdívá „tichý zabiják“. Vysoký krevní tlak nelze podceňovat. Je to závažné onemocnění. Pokud se neléčí, může skončit smrtí. Bohužel, počet osob s vysokým krevním tlakem neustále roste. Poznat, zda trpíte vysokým tlakem, není jednoduché. Prvotní příznaky jsou velmi nenápadné. Přečtěte si, které to jsou, a odhalte vysoký krevní tlak včas.

Jaké jsou hlavní příčiny vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze se řádí k takzvaným civilizačním chorobám. Na vzrůstajícím počtu lidí, kteří tímto onemocněním trpí, má velký vliv životní styl. Hektický způsob života, stres, nedostatek pohybu a konzumace průmyslově zpracovaných potravin. Velkou roli hraje také genetická predispozice nebo nadváha.

Jak poznat, že máte vysoký krevní tlak?

Za vysoký tlak se považují naměřené hodnoty nad 140 / 90 mm Hg. vysoký tlak je obzvlášť nebezpečný pro lidi nad 50 let, protože je u nich větší riziko infarktu.

Hlavními příznaky jsou:

  1. Bolest hlavy
  2. Závratě
  3. Hučení v uších
  4. Dušnost
  5. Poruchy vidění
  6. Bušení srdce
  7. Celková únava

Osobě, která trpí hypertenzí, mohou také otékat kotníky, může trpět nadměrným pocením, bolí ji na hrudi nebo krvácí z nosu.

Jak vysokému krevnímu tlaku předejít

Nejúčinnější prevencí je samozřejmě zdravý životní styl s dostatkem pohybu i odpočinku. Vyvážená strava, která je obohacena o omega-3 mastné kyseliny. Jezte ořechy a ryby. Tlak napomáhají snižovat také citróny a meloun. Solte s mírou, nekuřte a pijte jen malé množství alkoholu. Snažte se vyhýbat stresovým situacím.

Pokud máte podezření na vysoký krevní tlak, neodkládejte návštěvu lékaře. Čím dřív začnete vysoký krevní tlak léčit, tím lépe.

Zanechat komentář