DIY

Pokaždé, když jsem přijela do domu mojí kamarádky, přivítala mě krásná vůně. Potom mi kamarádka prozradila své tajemství!

Rozprašovače s vůní růže, ranní svěžesti či mořského vánku lze v současnosti ucítit v nejednom příbytku. Jen málo lidí ale ví, že toho lze dosáhnout i bez použití kupovaných osvěžovačů vzduchu.

Za příjemnou vůní se skrývají různé toxické látky, jako například fenol, formaldehyd a ftalát! V uzavřených prostorech představují všechny tyto ingredience karcinogeny, které s lehkostí pronikají do organismu přes naše plíce a pokožku.

Chcete sebe a vaši rodinu ochránit před tímto nebezpečím, vyrobte si vlastní přírodní osvěžovač vzduchu! Jeho příprava vám zabere několik minut, ale jeho užitek je neocenitelný.

Nejenže naplní svěží vůní Váš domov, ale poradí si i se špatnou aroma ve vašem automobilu. Neutralizuje různé nepříjemné pachy a dokonce umí ochránit vaše oblečení před moly. Co je však nejdůležitější, neškodí vašemu zdraví!

Pěkné nádoby, které již nepoužíváte, ale nechcete je vyhodit, můžete použít jako místo na osvěžovač vzduchu se sodou. Proč se sodou? Právě soda je schopna zabránit šíření nepříznivých pachů po poměrně dlouhou dobu. Pusťte se do přípravy!

Co budeme potřebovat:

  • 1-2 menší nádobky s uzávěrem
  • jedlé soda
  • oblíbený esenciální olej nebo směs esenciálních olejů

postup:

Na dno nádob nasypte 1 cm vrstvu sody.

Přidejte 7-12 kapek esenciálního oleje.

Nádobu si uzavřete uzávěrem nebo kouskem alobalu a pořádně protřepejte

Následně si do uzávěru udělejte několik malých otvorů pomocí hřebíku a kladiva. Hotovo!

V případě, že nemáte po ruce žádný uzávěr, postačí, pokud na dno nádobky se sodou položíte čajovou svíčku. Ohřeje vzduch v nádobě, čímž se zesílí vůně esenciálních olejů.

Další tipy na domácí osvěžovače vzduchu

Kávový osvěžovač

Máte rádi vůni kávy? Pak je tato příchuť trefa do černého – učiní váš krásný domov ještě příjemnějším a naplní ho neuvěřitelně chutnou kávovou aroma.

Může to být už za pár minut. Naplňte si praženými kávovými zrny vaše originální misky, krabičky nebo malé vázičky a rozmístěte je po celém domě.

Pomerančový osvěžovač

Pomeranče, citrony či jiné citrusové plody jsou také vynikajícím základem pro vytvoření příjemných vůní. Nejenže dokáží ozdobit váš interiér, budou mít i vynikající protizánětlivé účinky.

Co budeme potřebovat:

  • 1 pomeranč
  • 3-5 kapek pomerančového esenciálního oleje
  • 1 čl mleté ​​skořice
  • 2 ks hřebíčku

postup

Ostrým nožem si vyřízněte horní část pomeranče a pomocí čajové vidličky odstraňte veškerou dužinu.

Dovnitř pomeranče nasypte skořici, položte hřebíček a přidejte kapky esenciálního oleje.

Zbývá ho už jen umístit na místo, kde může, co nejlépe vyzařovat svou úžasnou vůni.

Vlastnoručně vytvořený přírodní osvěžovač vzduchu Vám pomůže si doma navodit jedinečnou atmosféru. Vyberte si ty nejvhodnější a nejpříjemnější, tvoříte s nimi přece vůni vašeho domova.

Zanechat komentář