Zvířata

Pět přírodních cest, jak se zbavit nevítaných mravenců

Mravenci jsou jistě pracovitý, inteligentní a užitečný hmyz, pokud se ale nastěhují do vašeho bytu, dokážou být velice nepříjemnými společníky. Vejdou se i do malé skulinky a následně vytvoří cestičku vedoucí do vaší spíže, ve které vždy objeví něco k snědku, a tak ji opouštějí jen velice neradi. Ani jejich přebytek na zahradě není z hlediska úrody žádoucí, ať už mluvíme o jejich apetitu, kdy se s chutí pustí do ředkviček i jahod, nebo o jejich chovu mšic. Podívejme se na několik přírodních ingrediencí, které nám nezahltí dům chemií, ale pomůžou od nevítaných hostů.

Oblíbené koření v akci: použijte skořici nebo kajenský pepř

Mravenci mají pětkrát citlivější pachové receptory než většina ostatního hmyzu. Nesnášejí vůni skořice. Nakapejte skořicovou směs (1 lžička skořicového oleje nebo mleté skořice na 1 šálek vody) do jejich cestiček a opakujte, dokud mravenci nezmizí. Může pomoct i položení skořicových tyčinek kolem oken a dveří. Stejný efekt má i kajenský pepř smíchaný s vodou. Nezapomeňte se při aplikaci zaměřit na:

· veškerá přístupová místa (okna, dveře)

· malé skulinky

· celou trasu, kterou mravenci používají (zanechávají pachovou stopu)

Vyžeňte mravence pomocí octa nebo velkého množství vody

Na citlivý čich mravenců cílí i náš další tip. Pokud smícháte vodu s octem v poměru jedna ku jedné, směsí naplníte rozprašovač a nastříkáte ji jednou denně všude tam, kudy vedou mravenčí cestičky, měli byste mít brzy po starostech. Venku je nejjednodušším způsobem vyhledání mraveniště a jeho vyplavení velkým množstvím vody. Opět opakujte každý den, než mravenci zmizí.

Nechce se jim opustit vaše obydlí?

V některých případech se může stát, že přes všechnu snahu mravenci zůstávají. V takovém případě zkuste ještě jednou zničit všechny jejich pachové stopy octovým roztokem. Teprve v případě, že všechny přírodní postupy selžou, použijte chemii.

Zanechat komentář