Tipy a triky

Nemáte v autě klimatizaci? S tímto trikem budete v pohodě

V posledních dnech se potýkáme se šílenými horky a mnoho z nás se nemůže po práci dočkat, až nasednou do auta a pustí si klimatizaci. Kvůli velkému teplotnímu rozdílu to ovšem může být pro vaše zdraví nebezpečné. Nemůžete se potom divit, že budete nemocní. A problémem není jen samotný teplotní rozdíl, ale také samotná klimatizace, kterou většina z nás zapomíná pravidelně čistit. Díky tomu se pyly a různé alergeny snadno dostanou do auta.

Jak se v autě zchladit bez klimatizace?

Existuje několik tipů a triků, které vám pomohou ke chladnějšímu interiéru auta, a přitom nemusíte klimatizaci vůbec zapínat. V první řadě myslete na parkování. Najděte si stinné parkoviště, kam po 12 nesvítí slunce. Stejně dobré ale bude také kryté parkoviště nebo garáž, kde se auto nemůže přehřát. Pokud se vám to nepodaří, zakryjte alespoň čelní sklo štítem, který je pro tyto účely vyrobený. Zabráníte tak tomu, aby se sedadla přehřála.

Máte-li černé potahy, během léta se dodržuje je vyměnit za světlejší barvu. Máte před sebou dlouhou cestu a auto se během cesty příliš zahřálo? Na chvilku jednoduše zastavte a otevřete všechny dveře. Interiér se provětrá a bude vám tam mnohem příjemněji. Stejně tak můžete otevřít okna během jízdy, pokud nejste citliví na průvan a vzadu nikdo nesedí.

Zajímavé tipy od profesionálů

Taxikáři tráví se svém autě obrovské množství času, a to v každém počasí. Objevili proto trik, díky kterému je jim tam mnohem lépe a dokáží vydržet v horkém počasí celý den. Kolem krku si dávají mokrý ručník, který je příjemně chladí. Při delších jízdách můžete také zakrýt zadní okna a zajistit si dostatečný příjem tekutin, který byste rozhodně neměli podceňovat, protože jinak můžete za volantem zkolabovat. A to samé platí nejen pro vás, ale také pro zbytek osadníků auta včetně vašich mazlíčků. Když se budete držet výše uvedeného, zaručeně si jízdu autem v horku užijete mnohem více.

Zanechat komentář