Životní tipy

Která ze tří rodin na obrázku je podle vás nejšťastnější? Výsledek vás nejspíš překvapí

Vědecké studie i samotní psychologové se shodují na jednom důležitém faktu. Vztahy konkrétních lidí se formují již v dětství, kdy vidí určité návyky ve své vlastní rodině a pozoruje mezilidské vztahy mezi rodiči i ostatními dospělými kolem něj. Jak je nastavená vaše psychika ohledně vztahů?

Vyzkoušejte tento jednoduchý test

Zkuste tento test. Díky němu snadno zjistíte, jak si vaše psychika v rámci vztahů stojí. Nad otázkou moc dlouze nepřemýšlejte a vsaďte na svůj první tip a intuici při zadívání se na tři obrázky. Která ze tří namalovaných rodin vám přijde nejšťastnější, spokojená a plná lásky?

Jak už to u těchto hádanek a psychologických testů bývá, jen jedna z rodin je ta správná, kterou určili i psychologové na základě zkoumání mezilidských vztahů. Pokud jste zvolili za nejpohodovější rodinu tu první, kde je hlavním bodem pro dítě matka a otec jde vedle nich trochu odkloněný, vaše odpověď není správná. Tato rodina totiž nemůže být považovaná za šťastnou.

Druhá rodina není příliš idylická

Jestliže jste zvolili za správnou rodinu druhou možnost, pak vaše mezilidské vztahy budou o něco chladnější a váš postoj bude velmi opatrný. Oba rodiče na tomto obrázku nevěnují příliš pozornosti svému dítěti, které se naopak snaží upoutat jejich pozornost. Rodina podle psychologů nejeví známky stability a spokojenosti.

Správnou odpovědí je třetí rodina

Na třetím obrázku najdete naprosto vyrovnanou, stabilní a šťastnou rodinu. Pokud jste i vy zvolili tuto rodinu za tu nejšťastnější, pak jsou i vaše mezilidské vztahy správně nastavené a vaše rodina vám předala jen ty nejlepší priority  již v dětství. Rodina na obrázku je plná lásky, vyrovnaná a vykazuje známky péče o druhého.

Při hledání nejšťastnější rodiny jste se nejspíš zaměřili na nepatrné detaily a rozdíly mezi rodinami. Pokud jste i přesto vybrali jinou rodinu, než tu třetí, pak je potřeba zapracovat na svém vztahu k druhým.

Zanechat komentář