Životní tipy

Krátká cesta k infarktu a mrtvici. Je lepší se toho úplně vzdát

Každý třetí dospělý člověk si stěžuje na příliš vysoký krevní tlak. Pokud se vysoký krevní tlak neléčí, vede k vážným zdravotním problémům, jako jsou infarkty nebo mrtvice. Zjistěte, kterým potravinám byste se měli vyhnout, abyste si udrželi správný krevní tlak.

Sladkosti jsou potraviny s vysokým obsahem kalorií. Obsahují nejen cukr, ale také glukózo-fruktózový sirup nebo kukuřičný sirup. Jejich pravidelná konzumace vede k nadváze a obezitě, což způsobuje nebezpečné zvýšení krevního tlaku. Navíc kila navíc zatěžují páteř, klouby a naše srdce. Aby se udržel správný krevní tlak, je lepší se vyhnout sladkému občerstvení.

Žluté sýry často obsahují konzervanty a značné množství soli, díky nimž se nám zvyšuje krevní tlak. Lidé bojující s hypertenzí by měli omezit konzumaci sýrů nebo jíst pouze nízkokalorická jídla s méně solí a tuků.

Již dlouho je známo, že smažené pokrmy jsou zdraví nebezpečné. Jídla jako hranolky, hamburgery nebo smažená slanina jsou tučná, těžko stravitelná a mají v sobě hodně soli. Přítomnost tohoto druhu jídla v denním menu nepříznivě ovlivňuje zdraví celého těla – včetně krevního tlaku.

Lidé užívající léky na hypertenzi by rozhodně měli být opatrní s alkoholickými nápoji. Tyto druhy léků v kombinaci s nealkoholickými nápoji mohou mít nebezpečné vedlejší účinky.

Zpracované potraviny mají také negativní vliv na krevní tlak, což zase zvyšuje riziko infarktu, mrtvice a srdečního selhání. Hotová jídla obsahují umělá zvýrazňovače chuti a aroma. Způsobují únavu, ztrátu energie, bolesti hlavy a zvyšují riziko vzniku cukrovky typu 2. Raději se jednou provždy vzdát.

Zanechat komentář