Kuchyně Životní tipy

Jíte také melouny večer? Už to nikdy nedělejte!

Zde jsou důvody.

 

Kromě toho, že vám meloun pomůže zhubnout, je také bohatý na důležité živiny. Díky vysokému obsahu tekutin omývá ledviny, končí proti úpalu a normalizuje krevní tlak. Pokud máte obavy o obsah cukru, nedělejte to, kvůli kaloriím si nemusíte bolet hlavu. Ačkoli je velmi zdravý, nedoporučuje se konzumovat meloun před spaním, protože zpomaluje trávení, když je tělo neaktivní. Konzumuje se nejlépe v poledních hodinách, kdy je ve velmi aktivní fázi trávení.

Odborníci vysvětlují, že těsně před spaním byste neměli konzumovat:

  • Protože zpomaluje trávení, zatěžuje žaludek a další ráno máme dobrou šanci probudit se s bolestí břicha
  • Přírodní cukr v něm může způsobit přírůstek hmotnosti, protože energii z něj nemůžeme využít v noci, během spánku.
  • Kvůli vysokému obsahu tekutin musíme několikrát vstát a jít na toaletu.

Ale tato negativa platí pouze pro konzumaci melounu před spaním, pojďme se tedy podívat na blahodárné účinky melounu: 1. Pomáhá bojovat s horkem

Dobře vychlazený meloun může v horkém letním dni zachránit život, pomáhá předcházet úpalům a pomáhá hydratovat tělo obsahem vody.

2. Dobrý přítel našich ledvin

Díky vysokému obsahu draslíku pomáhá vyplavovat toxiny usazené v ledvinách.

3. přátelský k srdci

Meloun obsahuje antioxidant zvaný lykopen, který chrání tělo před různými nemocemi. Obsah beta-karotenu má na tělo omlazující účinek. A vitamín C a draslík v něm snižují hladinu cholesterolu, čímž chrání zdraví našeho srdce.

4. Dobré pro oči

Lutein, beta-karoten a vitamín C zabraňují zhoršení stavu očí.

5. Udržuje krevní tlak

Obsah hořčíku a draslíku přispívá k normálnímu krevnímu tlaku.

Nyní, když uznáváme příznivé účinky tohoto ovoce, podívejme se na několik jednoduchých, ale vzrušujících návrhů pro použití:

  • Osvěžující meloun s limetkou

Nejenže osvěží, ale také detoxikuje. Stačí smíchat několik plátků melounu, přidat trochu vody, citronovou šťávu, med (podle chuti) a kostky ledu.

  • Osvěžující šťáva z melounu a okurky

Pokud jste nepřemýšleli o smíchání těchto dvou super ingrediencí dohromady, nyní je ten správný čas. Míchejte také meloun a nastrouhanou okurku, abyste extrahovali šťávu, poté je slijte a přidejte několik lístků máty. Vychlazené kostkami ledu je božské!

  • Melounové smoothie

Do mixéru dejte pár kostek melounu a pár zrníček jahod, poté přidejte malou část jogurtu. Smíchejte dohromady a už můžeme konzumovat.

Zanechat komentář