Tipy a triky

Domácí čistič na textil, který vám změní život. Ale fakt jako.

Zatímco já jsem si do vztahu se svým partnerem přivedla 3 děti, on přišel s čistým štítem a textilní pohovkou. Dodnes cítím určitý nepoměr svých a jeho propriet. Na mé straně vřeštící nepředvídatelné trio, na jeho straně klid, čas, ticho a neoblemcaný nábytek. Pohovka to byla krásná, rozumějte čistě krásná.

I přes ten pověstný zamilovaný obláček kolem mé hlavy jsem dokázala ocenit její praktickou smeťovou barvu, neujíždějící nesnímatelné potahy i vítanou absenci polštářů s výjevy pohádkových postaviček. Ono i to, že si člověk sedne na pohovku a nezarazí se mu do půlky mašinka Tomáš je příjemný bonus.
Bystrý čtenář asi už chápe kam tím mířím. Vznikem našeho vztahu byla ukončena pohoda pohovky.
Já jsem si uvědomila, že i smeťová barva má své nevýhody, například vyšší náchylnost k vzniku map po vylití a následném uschnutí …. čehokoli … mlíko, šťávička, barva z vodovek.. bylo tam všechno.

 

Přemýšlím, jak další větu uvést, aniž bych zněla jako paní z reklamy ‚Vyzkoušela jsem všechno, ale nic…‘. Je to klišé, ale je to prostě tak. Čímkoli se to vyčistilo, fleky zůstaly. Dospěli jsme tak daleko, že jsem na pohovku koupili přehoz. První hodinu to bylo fajn. Po 60ti minutách se ukázalo, že problém se nevyřešil, bryndalo se dál a k tomu se furt popotahoval přehoz, protože po pár sednutí byl prostě vygajdanej. Přehoz jsem strhla po týdnu s tím, že budu radši sedět na flecích než sedět na flecích přikrytých dalšími fleky na přehozu, který se teda už dá vyprat v pračce, ale s nutností opakovaných úprav.
Pak se stal zázrak, něco jsem vyráběla z tekutého olivového mýdla a zkusila jemným kartáčkem i kousek té pohovky a voila  mapa zmizela. Vydrhla jsem ji celou a byla jako nová. A to není všechno, ona i krásně voní – mýdlově!
Samozřejmě další týdny tam zase někdo něco vylil. ALE! Já už měla v ruce mocnou zbraň. Asi budu znít jako že je můj život plytký a nezajímavý, ale tohle byl skutečně jeden z vrcholných okamžiků minulého roku. Cítím se, že se mi něco povedlo.

Budete potřebovat:

 

1 lžička nastrouhaného jádrového mýdla
200ml teplé vody
jemný kartáč

 

Mýdlo a teplou vodu smíchejte 1:1 a napěňte.

Drhněte stylem tam a sem, flek – neflek. Mýdlo nechť je rozdrhnuto rovnoměrně. Nechte usnout.  Po té vysajte.

 

Tak vám ho předávám, ať máte skvělý nový rok plný změn k lepšímu!Nevěřili byste, co všechno se dá vyrobit doma! Máme o tom už 2 knížky a pracuje se na další.

Zanechat komentář