Životní tipy

Dojemný a otevřený dopis stárnoucí ženy, který dcera zveřejnila, aby se dostal do co největšího počtu rodin

Dnešní moderní doba jde kupředu mnohem rychleji, než tomu bývalo dříve, a není tedy divu, že starší lidé mají často co dělat, aby se v ní ještě orientovali a cítili se dobře. Mimo jiné je to dané také stále se vyvíjejícími složitými technologiemi, které se stávají nezbytnými v každodenním životě těch mladších.

Jak vznikl dopis

Jedna starší žena se rozhodla, že svým dospívajícím dětem napíše vysvětlující dopis, a ten byl tak dojemný, že se o něj její dcera podělila se širokou veřejností. Důvodem k napsání dopisu byla právě stoupající vnitřní nejistota oné stárnoucí ženy, která měla pocit, že světu kolem sebe přestává rozumět, a měla obavy, aby neochladl také hezký vztah, který měla s dětmi.

Snažila se tedy dětem v dopise vysvětlit, jakým problémům každý den čelí, a požádat je o shovívavost a pomoc. Chtěla jim také zároveň připomenout jejich dětství a to, jak jim pomáhala se zorientovat ve složitém světě a najít si v něm své místo.

Obsah dopisu

Žena v dopise zejména zdůraznila, jak moc má děti ráda, a vyjádřila přání, aby jejich oboustranná láska přetrvala i nadále. Poté je požádala, aby s ní byli trpělivé, když si při vyprávění nebo rozhovoru nemůže vzpomenout na nějakou osobu nebo událost. Stejně tak jim napsala, že velice uvítá jejich trpělivý a chápavý přístup, když jí zvládnutí nějaké nové, ale potřebné technologie bude dělat problém, a připomínala jim, jak je ona kdysi všemu učila a nikdy jí nebylo zatěžko vysvětlovat jim některé věci i vícekrát.

Dále jim napsala, že má velice ráda společné procházky, jen požádala, aby brali ohled na její slábnoucí fyzické síly a potřebu častějšího odpočinku. Chtěla, aby děti věděly, že se obává toho, že se budou vycházkám kvůli její slabosti vyhýbat, a ujistila je, že pro ni mnoho znamenají, protože může být s nimi na čerstvém vzduchu a povídat si. Kdysi to bylo opačně, kdy její děti dělaly opatrné první krůčky a ona jim ráda přizpůsobila tempo a byla pyšná na všechny jejich pokroky.

Poselství dopisu je jasné a určené všem. Mějte pochopení pro své stárnoucí blízké a udělejte vše pro to, aby se i nadále cítili milovanými a důležitými členy vaší rodiny.

Zanechat komentář