Tipy a triky Vlasy a make-up

Co dokáže čajový sáček, pokud ho přiložíte na ruku? Má neskutečné účinky a mnoho možností využití.

I vy po zalití a vyluhování čaje vyhazujete sáčky s čajem do koše? Možná byste se neměli až tak uspěchat, protože i když už svůj prvotní účel splnily stále se najde řada dalších účinných využití.

1.Užitečné hnojivo

I po použití jsou sáčky stále cenným zdrojem organických látek, které jsou užitečné pro váš domácí kompost nebo květiny v květináčích. Jelikož samotné sáčky jsou většinou bio-rozložitelné, jednoduše je přidejte do kompostu nebo zahrabte do květináčů vašich domácích rostlin.

2. Přidá příchuť těstovin

Zatímco sevře voda na těstoviny můžete tam vložit použitý sáček, který před pridaním samotných těstovin vyberete. Docílíte tak zajímavou jemnou chuť těstovin. Jelikož samotné sáčky jsou většinou bio-rozložitlné, jednoduše je přidejte do kompostu nebo zahrabte do květináčů vašich domácích rostlin.

3. Neutralizuje pachy

Čaj má schopnost absorbovat zápach. Čajové sáčky položené v chladničce pohltí během pár dní všechny nepříjemné pachy. Také dobře fungují i kapsy zavěšené zevnitř odpadkového koše. Použité sáčky vám také mohou pomoci zbavit se zápachu na rukou po práci s česnekem, cibulí nebo rybami.

4. Odmastí nádobí

Na noc naplňte špinavé hrnce nebo pánve horkou vodou a vhoďte do nich použité sáčky. Čaj obsahuje kyselinu tříslovou, a ta pomáhá rozpouštět tuky, nádobí pak umyjete snadněji.

5. Antioxidační koupel

Teplou koupel je skvělý pro celé tělo, avšak pokud do koupele přidáte čajové sáčky, takový koupel se stane regenerující a výživný pro vaši pokožku, protože čaj obsahuje antioxidanty. Můžete použít například zelený čaj s jasmínem, uvolňující mysl a tonizujíci pokožku, dokáže zmírnit únavu a potlačit stres, ebo zkuste heřmánkový koupel.

6. Čistí skleněné povrchy

Přírodní způsob, jak zbavit zrcadlo fleků od pasty či usazenin? Vlhkým kapsou z černého čaje přejděte zrcadlo a osušte ho měkkým hadříkem. Kyseliny v něm obsažené jemně rozkládají nečistoty a zajistí, že zrcadlo bude křišťálově čisté.

7. Zklidňuje pokožku

Čajové sáček lze použít při poštípání hmyzem nebo při drobných rankách, či jinak podrážděné pokožce. Na pokožku působí uklidňujícím, a taktizovat podporují proces hojení a regenerace. Stejně blahodárně působí na unavené oči, nechte je působit alespoň 10 minut a uvidíte.

8. Odrazuje škůdce

Bojujete v domě, či na chatě s invazí hlodavce’? Odstrašte jejich čajem, myši totiž nesnášejí vůni čaje, rozložte čajové sáčky všude tam, kudy se hlodavci dostávají do domu. Účinné je také pokapat čajový sáček mátovým esenciálním olejem, který kromě hlodavců vyžene z vašeho bytu i mravenci, pavouci či jiných škůdců.

Zanechat komentář