Vlasy a make-up

5 návyků hezké ženy – pro krásu a zdraví

1.Návyk první: ranní rozcvička

 

Neomlouvejte svou lenost nedostatkem času, nebo tím, že si stejně večer chodíte zaběhat. Rozcvičku je třeba dělat ještě dříve, než vezmete do ruky zubní kartáček nebo sprchové mýdlo. Začněte pomalu – než vstanete z postele, provádějte cviky protahující a prohřívající svaly. Když vstanete, přidejte deset předklonů a deset dřepů. Už za tři týdny bude pro vás a váš organismus tahle rozcvička zcela samozřejmá.

5-NAVYKU-HEZKE-ZENY

2. Návyk druhý: snídaně

 

Ať si příznivkyně přísných diet protestují jak chtějí, pravda je jen jedna: snídaně určuje, jak se budete cítit po celý den. Zvláště jde-li o správně sestavenou snídani, například o šálek vloček, hrnek zeleného čaje a sklenku ovocné šťávy. Tento návyk si vypěstujete za týden, protože stravovací režim si organismus zafixuje poměrně rychle.

 

3. Návyk třetí: po návratu domů se odlíčit

 

I kdyby váš pudr byl sebevíc drahý a tonizující krém jakkoli lehký, pro zdraví vaší pleti je nejvhodnější udržovat ji čistou  po co možná nejdelší dobu. Neodkládejte odlíčení až do chvíle, kdy si půjdete vyčistit zuby a pak spát. Raději obličej odličte hned po příchodu domů a zároveň naneste vyživující krém (ideální doba pro kosmetické procedury trvá do deseti večer). Za pár měsíců si vaše pleť o odlíčení řekne sama ve stejnou dobu – a pokud se neodlíčíte hned po návratu domů, budete se cítit stejně nepohodlně, jako byste si nezula boty.

 

4. Návyk čtvrtý: hodně pít

 

Když se Claudie Schiffer někdo vyptává na tajemství její krásy a mladého vzhledu, obvykle odpoví: „Vypiju tři litry vody denně.“ Proč byste si z ní nevzala příklad? Dobré je pít mineralizované nesycené vody, vhodný je i zelený čaj. Nejdůležitější je, abyste si na pití nevzpomněla až vlivem pocitu silné žízně. Myslete na něj i když sedíte v kanceláři u počítače. Když na tomhle návyku zapracujete, vytvoříte si už za měsíc příslušný signál „pít!“, který dá o sobě vědět každou hodinu či dvě.

 

5. Návyk pátý: dostatečný spánek

 

Scarlett Johanson odhalila jednoduchý recept na svou krásu: spát nejméně osm hodin denně. Pohodlný spánek vám v případě potřeby zajistí klimatizace, zcela jistě kvalitní ortopedická matrace, dobře stínící závěsy a pohodlný polštář. Samozřejmě, že každý si vytváří vhodné podmínky pro spaní podle svého, stejně jako si určuje optimální počet hodin spánku. Jednoznačně však lze říci, že uložit se ke spánku a probudit se z něj bychom neměli ve stejný den.

Zanechat komentář